Aktualności

14LIP

Fred Mastro w Warszawie - zgrupowanie inauguracyjne.W dniach 17-18 marca Kyoshi Rafał Czapla 5 Dan, wziął udział w seminarium z samoobrony w systemie Mastro Defence System w Warszawie. Było to trzecie seminarium i pierwsze oficjalne, inaugurujące Mastro Defence System Polska.


Zajęcia prowadził sam twórca i założyciel MDS - Fred Mastro wraz ze swoją doświadczoną ekipą instruktorską z Belgii.


Kyoshi Rafał z twórcą MDS - Fredem Mastro

Fred Mastro to znany na świecie certyfikowany przez rząd belgijski ochroniarz głów państw oraz ochroniarz gwiazd światowego formatu typu Jean-Claude Van Damme. Ochroniarz Dalai Lamy. Jest szefem ochrony Parlamentu Europejskiego. Jest szkoleniowcem Secret Service. To również szkoleniowiec sił zbrojnych i jednostek specjalnych na całym świecie, który od 20 lat trenuje Silat, Kali oraz Brazylijskie Jiu Jitsu. Jest też twórcą choreografii filmowych między innymi do takich filmów jak Uprowadzona z Liamem Nessonem.  Zagrożenia ulicy znane mu są więc na wskroś.MDS jest to system obrony szybkiej, nieskomplikowanej, a przede wszystkim realnej i skutecznej.  Podczas zgrupowania uczestnicy szkolili się zarówno w zakresie samoobrony typowej, jak duszenia, chwyty, obalenia, walka w parterze, walka z kilkoma przeciwnikami jak również obrona przed atakami nożem i walka nożem.


Szybkość, precyzję i skuteczność prezentowanych technik  przez Freda Mastro uczestnicy szkolenia mogli poczuć na własnej skórze, gdyż często byli wciągani do prezentacji samoobrony. Prowadzący niesamowitą wiedzę popartą doświadczeniem życiowym przekazywał z dużym poczuciem humoru a żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi a wręcz wszystkie były poparte omówieniem w postaci pokazu.  

Uczestnikami seminarium poza osobami z całej Polski byli również chcący się szkolić pod okiem mistrza goście między innymi z Belgii, Turcji, Niemiec i Francji.

Samo szkolenie było wyjątkowe nie tylko ze względu na obecność Freda Mastro,  ale również dlatego, iż było ono spotkaniem inaugurującym wejście systemu MDS do Polski. Po roku starań, szkoleń i spotkań z założycielem systemu przedstawicielem na Polskę został organizator seminarium Marcin Michalik-Lipka z Warszawy.