Aktualności

08PAŹ

Zgrupowanie SzkolenioweWadowicki Klub Seido Karate zorganizował zgrupowanie szkoleniowe, jakie odbyło się w listopadzie 2017 roku.


 

W listopadzie 2017 roku Wadowicki Klub Seido Karate zorganizował zgrupowanie szkoleniowe dla członków Polskiej Federacji Seido Karate. Głównym tematem szkolenia była samoobrona combat oraz techniki rzutów i podcięć. Zajęcia prowadził Jun Shihan Bogdan Czapla, Kyoshi Rafał Czapla oraz Sensei Adam Kmiecik.

 

Kolejnym elementem zgrupowania było zapoznanie zaawansowanych adeptów z podstawami szermierki Kataną. Podstawowe poruszanie się, zasłony i natychmiastowy kontr atak. To były główne punkty szkolenia, które cieszyły się bardzo dobrym odzewem ze strony Seidoka.

Kyoshi Rafał zaprezentował system samoobrony MDS - Mastro Defence System. Jest to system zarówno cywilny, jak i militarny, który jest wykorzystywany do szkoleń sił specjalnych.

Ostatnim elementem było szkolenie sędziowskie z zakresu Kumite. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy sparingowe, a kandydaci na sędziów szkolili się praktycznie w prowadzeniu walk, jak i w sędziowaniu. Zadanie to wcale nie jest proste. Inaczej sprawa wygląda z poziomu zawodnika, a kompletnie inaczej z poziomu sędziego, ktory musi czuwać nad przestrzeganiem określonego regulaminu i zasad walki sportowej.

Na zakończenie, Jun Shihan Bogdan wręczył certyfikaty na stopnie mistrzowskie osobom, które podczas ubiegłego obozu zdawały przed Nidaime egzaminy. Również wręczył wskazanym Sensei nominacje od Kaicho do egzaminów na stopnie 5 Dan. Egzaminy te odbedą się w Honbu.

Dziękujemy przybyłym Senpai i Sensei za wspólne trenowanie i do zobaczenia na kolejnym zgrupowaniu.

Osu!