Grupy / Grupa dla dorosłych

Drzwi naszego Klubu Seido Karate otwarte są dla każdego kto ma na względzie własny rozwój fizyczny i utrzymanie sprawności ruchowej, co bezpośrednio przekłada się na długie utrzymanie ogólnej sprawności i zdrowia a także pragnie kontaktów z rówieśnikami i chce z nimi spędzać czas w zdrowej i towarzyskiej atmosferze. Program szkolenia i wymagania pod względem fizycznym ustawione są tak, aby każdy, bez względu na wiek mógł z powodzeniem trenować, realizować i spełniać swoje oczekiwania. Dlatego trenować mogą dzieci od 7 lat jak osoby dorosłe . Materiał szkoleniowy tej grupy obejmuje techniki i kombinacje karate ale też wprowadzane jest szkolenie z zakresu rzutów i drzwigni.

W efekcie realizacji wyjątkowego programu Seido Karate dla osób dorosłych , od kilku lat treningi rozpoczynają i ciągle kontynuują osoby w średnim wieku , wśród których nie brakuję pań i panów w wieku 50 i więcej lat. W grupie tej, w zależności od stopnia zaawansowania,  dobiera się wymagania sprawnościowe czy siłowe. Każdy wykonuje postawione przez instruktorów zadania w granicach swoich możliwości a z biegiem czasu, czasami ku zaskoczeniu samych ćwiczących techniki i ćwiczenia fizyczne osiągają znakomity poziom . Wielu naszych najstarszych adeptów Seido zdobywa czarne pasy . Trening na workach, tarczach, packach, łapach trenera, drabinkach, czy linach Battle Rope, to znakomite uzupełnienie szkolenia głównego, gdyż pracujemy nie tylko nad techniką ale i nad wydolnością fizyczną, siłą i kondycją. te elementy są niezmiernie ważne w kontekście walk kontaktowych.

 

Umiejętność obrony siebie, czy członków rodziny, w dzisiejszych czasach, jest bardzo ważna. W grupie dorosłej dodatkowym elementem szkolenia jest zaawansowana, realna samoobrona MDS ( Mastro Defence System ). Jest to system sprawdzony w realnych sytuacjach zagrożenia, gdyż Fred Mastro - założyciel tego systemu, to certyfikowany ochrnoniarz w Belgii i Francji, który zabezpiecza wizyty prezydentów i szefów rządów. Jest szefem ochrony Parlamentu Europejskiego i głównym ochroniarzem Jean Clode Van Damma. 

 

 

 Kompletny karateka rozwija swoje umiejętności także w zakresie broni. Materiał szkoleniowy tej grupy obejmuje również Kobudo ( broń typu Bo, Jo, Sai, tonfa itp. ) oraz Iaido i Kenjutsu - szermierka japońskim mieczem Kataną. Szkolenie obejmuje techniki od najbardziej podstawowych, po zaawansowane kombinacje, aż po Tameshigiri, czyli trening cięć mat ryżowych.

 

Osoby dorosłe chętnie biorą udział w licznych zgrupowaniach i obozach  a także w zawodach sportowych, co przynosi im ogromną frajdę . Zadowolenie z wyników , zadowolenie z faktu że coś potrafią osiągnąć daje ogromne poczucie własnej wartości i pewności siebie. To przekłada się na codzienne życie, co ułatwia pokonywanie różnych problemów i  pomaga walczyć ze stresem dnia codziennego. Wiele osób w średnim wieku z różnych powodów jest wyizolowanych z normalnego życia towarzyskiego . Trening w Klubie Seido Karate daje możliwość poznania nowych ludzi , nawiązania nowych znajomości i przyjaźni poprzez wspólne treningi , zgrupowania , obozy i te kontakty są żywe w dniu codziennym . Często spotykają się już poza salą treningową , odwiedzają się , mają wspólne tematy do rozmów . Życie towarzyskie kwitnie dając im radość i spełnienie .