Grupy / Grupa dziecięca

W grupie tej ćwiczą dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 15 lat. Główny nacisk w treningu naszych młodych adeptów kładzie się na zajęcia ogólnorozwojowe oraz ogólno kondycyjne. Poprzez ćwiczenia wzmacniamy mięśnie i ich elastyczność. Jest to niezmiernie ważne w późniejszych ćwiczeniach średniozaawansowanych. W to wszystko wplatany jest KIHON, czyli nauka podstawowych technik Seido Karate.

 

Poza ćwiczeniami nastawionymi na dynamikę i koordynację w grupie dziecięcej realizowany jest program wprowadzający podstawowe techniki ręczne jak i nożne ćwiczone w parach. Stopniowo dzieci uczą się różnych kombinacji technik oraz walki w systemie Ippon Kumite (walki na punkty) z bardzo minimalną siłą uderzeń i kopnięć. Poprzez taką zabawową walkę dzieci uczą się rywalizacji sportowej, podejmują nowe wyzwania oraz podnoszą swoją pewność siebie. Ćwiczenia przeplatane są również różnymi grami i zabawami, co uczy naszych najmłodszych działania w grupie, zdrowej rywalizacji oraz pomagania sobie nawzajem. Stopniowo wprowadzany jest system walk semi-knockdown w grupach średnio zaawansowanych i zaawansowanych, by w końcu wejść w system walk pełno kontaktowych w grupie młodzieżowej i dorosłych.

W trakcie treningów zwracamy uwagę na dyscyplinę ale też i dobrą, przyjacielską atmosferę. Uczymy szacunku nie tylko dla współćwiczących ale również dla osób spotykanych w życiu codziennym. Seido Karate to nie tylko walka ale jest to również filozofia, która w Seido jest żywa i przekazywana naszym najmłodszym. Uczymy, że wszystkie zasady dotyczące honoru, dobrego zachowania, szacunku obowiązują nie tylko w Sali treningowej  ale też poza nią. Dzięki temu nawiązują się przyjaźnie, które przetrwają każdą trudność. Uczymy jak stać się dobrym karateką ale przede wszystkim, jak poprzez treningi, walkę z własnymi słabościami, być dobrym człowiekiem.