Grupy / Grupa młodzieżowa

Grupa młodzieżowa (od 15 lat)  to grupa, w której realizowany jest zaawansowany program szkoleniowy . Treningi z zakresu podstawowych technik i kombinacji , walki sportowej i samoobrony oraz różnych kombinacji technicznych to domena tej grupy. Poza szkoleniem technicznym realizowany jest program zapewniający wysoki stopień rozwoju sprawności fizycznej . Do grupy tej przechodzą zaawansowani adepci z grupy dziecięcej, po osiągnięciu wymaganego wieku, jak również w podgrupie ćwiczą osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z karate.

 

   

Ćwiczenia na tarczach, workach treningowych oraz z partnerem to znakomita droga do poprawy efektywnej techniki walki. Treningi prowadzone są w atrakcyjnej formie i zawierają wiele elementów ogólnorozwojowych. W grupie tej rozpoczyna się również szkolenie z zakresu samoobrony combat oraz wstęp do zajęć z kobudo, czyli posługiwania się bronią ( kij długi Bo, kij krótki Jo, oraz szereg innych, jak tonfa itp ).

Poza treningami karate , nasi młodzi adepci Seido Karate uczestniczą w wielu imprezach sportowych i towarzyskich jak wycieczki , zgrupowania , obozy co utrwala nawiązane przyjaźnie i pozwala na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół.