Grupy / MDS

 Od lewej: Fred Mastro, Nasz instruktor Rafał Czapla i Marcin Michalik-Lipka - Szef MDS Polska
 
Czym jest MDS?
Najpierw, czym nie jest. Mastro Defence System nie jest sztuką, czy sportem walki. Nie jest systemem, w którym zdobywa się pasy, czy stopnie. Nie jest też sposobem walki, gdyż z założenia osoba, która jest napadnięta, jest słabsza od agresora. Dlaczego? Ponieważ agresor wybiera na ofiary właśnie osoby słabsze ( teoretycznie ) od niego.
MDS jest metodą najbardziej spójną, przemyślaną, kompletną, a przede wszystkim realną, opartą na wieloletnim doświadczeniu jej twórcy - Freda Mastro.
 
 
Mastro Defence System oparty jest na szybkim, krótkim i skutecznym działaniu, zmierzającym do neutralizacji przeciwnika i zagrożenia płynącego z jego strony. Nie chodzi tu absolutnie o walkę. Najważniejsze jest bezpieczeństwo broniącego się, obrona rodziny w sytuacji zagrożenia.
Filarami jest analiza biomechaniki i fizjologii. Co ważne, MDS jest systemem otwartym, który ciągle się rozwija, ewoluuje, a to wielki plus! MDS w „arsenale” ma szereg rozwiązań, wykorzystujących przedmioty użytku codziennego zarówno dla cywili, jak i służb mundurowych. Stwarza więc bogaty wachlarz możliwości obronnych. Po co aż tyle? No cóż, gdy ma się szerszy kąt widzenia, dostrzega się więcej.
 
 
 
 
 
MDS LADIES - to specjalny program samoobrony, skierowany do kobiet, gdyż to one są najczęstrzą ofiarą napadu. Program obejmuje aspekty psychologiczne w szkoleniu, rozpoznawanie markerów zagrożenia, zarządzanie konfliktem. Uczy, jak wykorzystać swoje teoretycznie słabe strony, by zmylić agresora i zneutralizować zagrożenie.
 
 
Metoda MDS jest prosta w działaniu, ale nie szukamy tego, co łatwe w treningu. Budujemy wyraźny dyskomfort i mimo,iż tworzymy nawyki- likwidujemy przyzwyczajenia.
Nie ulegamy modzie na macfityzację-wszystko dostępne od ręki, szybko i łatwo. W MDS trzeba się starać i znosić pewne "niewygody".
Jeśli więc szukasz kolejnego "multisporta" to źle trafiłeś, ale jeśli szukasz prawdziwego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, obrony siebie i bliskich, a także grupy pasjonatów na treningach, znajdziesz u nas swój drugi dom.